28 Şubat 2011 Pazartesi

Siyah Runner

Geçen hafta annemle çarşı&pazar gezmesinde kumaşını ve aksesuarlarını aldığımız runner.
Kumaşı kendinden desenli.
Benim masama pek yakışmadı ama kullanılacağı yere yakışacağından eminim. Çünkü siyah beyaz konsepti bir salona gidecek bu runner.


27 Şubat 2011 Pazar

Fırın poşetinde sebzeli tavuk
Malzemeler

1 Tavuk Göğsü
2 adet Patlıcan
2 adet Kabak
2 Domates
1 adet Soğan
1 Patates
4-5 adet yeşil biber
2 diş sarımsak
kekik, biberiye, tuz

Yapılışı

Bütün malzemeler aynı boyutta küçük küçük doğranır..  Üzerine tuz serpip karıştırılarak 5 dakika bekletilir. Sonra kekik ve biberiye eklenip(istenirse başka baharatlarda eklenebilir)  çok az zeytin yağı gezdirip bütün malzemeler fırın poşetine konulup ağzı kapatılarak 180° fırında 40-45 dakika pişirilir.. (1 kaşık salça koyarak da yapılabilir onuda denedim güzel oluyor)

Afiyet olsun

25 Şubat 2011 Cuma

İnternetten kopyalamaya ceza geliyor!!!


İzin almadan bilgi kullanan sitelere, hapis cezası dahil ağır yaptırımlar geliyor...


Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun kapsamının genişletileceği, eser sahibinden izin almadan bilgi kullanan internet sitelerine ağır yaptırımlar uygulanacağı bildirildi.
Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1986 yılından bu yana telif haklarının ihlali ve korsana karşı mücadele etiklerini belirterek, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun yakın bir zamanda kapsamının genişletileceğini belirtti.
Yeni düzenlemede internette ilgili güncellemelerin de yer alacağını kaydeden Parmaksız, şöyle konuştu: "İnternet konusunda ihlal çok fazla ve yaptırım yok. Onun ilgili yaptırım ve ağır cezalar geliyor. Özellikle internette 'kopyala-yapıştır' yöntemiyle yapılan ihlallere karşı da yeni müeyyideler uygulanacak. Baktığımız zaman hak ihlalinin en çok internette meydana geldiğini görüyoruz. Bir eseri, sahibinden izin alınmadan kopyalamak, çoğaltmak ve yayımlamak yasaktır ama bu internette daha çok oluyor. Bu "kopyala-yapıştır" meselesi nedeniyle önümüzdeki günlerde çıkacak yasa ile insanların çok canı yanacak. Artık şahsınıza ait olmayan bir eseri kopyalayıp yapıştıramayacaksınız. Yapıştırıp onu kullandığınız zaman cezai müeyyideler olacak."
İnternet sitelerinin reklamdan para kazandığına dikkat çeken Parmaksız, "Nemalanma varsa telif de vardır. Yasa ile nemalanma ya da eser sahibinden izin almadan kullanılan bilgileri tespit ettiğimiz taktirde, o site kapatılacak ve ağır para cezaları gelecek. Müeyyidelerde para cezası var, hapis cezası var ve internet sitelerini kapatma var. İnternet sitelerine birkaç günlük süre de tanınıyor. Ama düzeltmezse cezai müeyyide daha da artıyor" diye konuştu. Devamı için 

24 Şubat 2011 Perşembe

Şile Bezi Salon TakımıDaha önce eklediğim sarı simli salon takımının gümüş renkli olanı. Şile bezini bilenler bilir eni biraz dardır masa örtüsünün küçük olmaması için annem tarafından ince bi işçilikle birleştirildi.. Masa örtüsü, büyük ve küçük sehpa örtülerinden oluşan bi takım.. Bazen bakıyorum da nasıl yapmışım diye gümüş ip normal ipe göre daha sert olduğu için bu takımı işlerken ipi çektiğim küçük parmağıma ip yer ederdi çizgi halinde nasılda sızlardı. Bu takıma baktıkça küçük parmağımın acısı gelir aklıma :)))  vayy bee ne günlerdi.. yaşlandınmı ne...

22 Şubat 2011 Salı

17 Şubat 2011 Perşembe

Mutfak Havlusu


Uzun zamandır bizim meşhur mutfak havlularımız dan eklemiyordum...

15 Şubat 2011 Salı

Etamin İşlemeli Mutfak Aksesuarı

 Bu örneği gördüm ve çok beğendim. Kardeşimle ikimize yaptık çerçevemi yoksa kitaptaki şekliyle askıdamı kalsa diye düşünüyoruz.. Sizce hangisi daha hoş durur..14 Şubat 2011 Pazartesi

Mevlid Kandilimiz Mubarek Olsun...

Bugün Sevgililer günü.Tesadüfe bakın ki,en büyük Sevgilinin de doğumgünü.Hepimizin mevlid kandili mübarek olsun.


9 Şubat 2011 Çarşamba

Şile Bezi ve Dantel


Evlenmeden önce yaptığım Ninemizin hatırası olan bu parçaları bu şekilde değerlendirdik işlemesi benden danteli ve birleştirmesi canım anneciğimden. Çok güzel ve şık görünüyor henüz kullanma fırsatım olmadı ama bir gün gelecek kullanıcam inşallah..

7 Şubat 2011 Pazartesi

Papatya Havlu

Bu örneği yıllardır çok sevdim yapmak istedim bir türlü kısmet olmamıştı.
Bir örtüye işleyecektim deneme amaçlı havlu yapayım dedim.
Çok sevmeme rağmen epeyce süründü elimde nedendir bilmiyorum :)
Nihayet bitti havlucuğum.


5 Şubat 2011 Cumartesi

Sevgili Hobibox'un yayınladığı yazıyı okuyunca önceliğim tabiki çocuğum neler yedirip içirdiğimizi bi kez daha düşündüm.. Bu yazı ile biraz daha bilinçli olarak yiyeceklerimizi tüketmemiz de fayda var..

4 Şubat 2011 Cuma

Bebek Pike Takımı

Daha önce eklemiş olduğum nevresim takımı ile aynı örnekten pike takımı.Pike, çarşaf ve yastık kılıfı
Pike

Yastık kılıfı

3 Şubat 2011 Perşembe

Oyun Halısı

Bebeğin gün içinde yatacağı biyer vardı onun ölçüsüne göre yapıldı. Çift taraflı kullanılabilen bir halı oldu. Yumuşacık pofidik pofidik :)

2 Şubat 2011 Çarşamba

Bebek Nevresimi

Yine Şerife'nin azimle işlediği, anneminde emekleriyle diktiği nevresim takımı.
Erkek bebek diye illa herşey mavi mavi olmasın istedi Şerife. Ayrıca ikinci çocuk olurda cinsiyetide farklı olursa oda kullanabilsin diye bu rengi tercih etti.Nevresim, çarşaf ve yastık kılıfı
Yastık kılıfı


Bu örnek basit ama çok keyifli, hızlı ilerleyen ve şık bir örnek.

1 Şubat 2011 Salı

Ödülüm...

Sevgili blog arkadaşım http://hobivakti.blogspot.com/ beni bu ödüle layık görmüş kendisine çok teşekkür ediyorum. ve kabul ederlerse 10 blog arkadaşıma gönderiyorum..

http://dandinibebe.blogspot.com/
http://anneanneninemekleri.blogspot.com/
http://selenzafer.blogspot.com/
http://turkuazlale.blogspot.com/
http://tesetturasktir.blogspot.com/
http://nazardeymesin07.blogspot.com/
http://narinceyiz.blogspot.com/
http://sekerperisi-serrpil.blogspot.com/
http://guzelcee.blogspot.com/
http://umutluhobi.blogspot.com/

Kelebekli Bebek Battaniyesi

Bu hafta bebek ürünleri ekleyeceğim hep.
Geçen günlerde eklediğim kelebekli battaniyeden arkadaşımda oğlu için işledi ve annemde kumaşla birleştirdi.

Ellerine sağlık Şerife'nin. Çok azimli bir anne o :)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails