31 Mart 2010 Çarşamba

PikeYine teyzemizin uzun uğraşlar sonucunda bulduğu örneği bu örneğe karar verene kadar ne kadar örneğe baktı sayısını şuan söylemem bile zor. karar aşamasında budur diyene kadar kaç çeşit işleme yaptık bunu da hatırlamıyorum ama o işlemeleri de farklı yerlerde değerlendirdik. ilerde onuda paylaşırım..Henüz kullanmıyoruz kızım biraz daha büyüsün kendine ait bi odası olduğunda severek kullanacağımız bir pike takımı..


İşlemeleri ile canım kardeşime dikim ve piko işleri için biricik anneciğime teşekkür ederim. Emeklerinize, ellerinize sağlık..

29 Mart 2010 Pazartesi

Havlu örnekleri

Severek ördüğümüz örneklerden biri havlular çok şık görünüyor. çok güzel hediye el emeğinin kıymetini bilene tabi..

Buda kaneviçe işlemeli bi havlu örneği. annemin becerisiyle havluya kavuşturulmuş kaneviçe27 Mart 2010 Cumartesi

Bebek battaniyesi


Güzel kızımın teyzesinin örneği zorlukla bulup hic üşenmeden akşamları bir dönüşü yaptığı Etamin işlemeli battaniyesi
Battaniyemiz aynı zamanda YATAK örtüsü olarak kullanılacağı Click yastığınıda yaptık. Yastığı ismi ve soyisminin başharflerinden oluşuyor.


Birde bez torbasını yaptık, yaptık diyorum AMA bunlarda işlemesi ile teyzesi dikim işleri ve tamamlamak anneannemize ait.

Ellerinize Sağlık ..

25 Mart 2010 Perşembe

Bambu beşik

Çocuğum olmadan bir kez Bambu beşikleri hep cok beğenirdim. bi Bebeğim olacağını öğrenince yanıma hayalimin gerçekleşmesini cok istiyordum. Biricik annem ve kardeşim günlerce istediğim hazırsındır bi Beşik aradılar. Istanbulu Dört döndüler diyebilirim bulana kadar. beşiğimiz jambon haliyle eve geldiğinde annemin maharetli elleri sayasinde tam bi prenses dönüştü yatağına

id
Dünyalar güzeli prensesim dünyaya gelmeden bir kez teyzesi ve anneannesinin Yaptıkları. Güzel kızımın beşiği Güzel
Teyzemizin yaptığı pike ve battaniyeyi de Sizlerle paylaşacağım.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails